600 روستای استان کرمانشاه با تانکر آبرسانی می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: 600 روستای استان کرمانشاه با تانکر آبرسانی می‌شوند که تلاش می‌شود با خرید تانکر یا استفاده از تانکر سایر دستگاه‌های اجرایی مشکلات را مرتفع کنیم.

به گزارش ارتباط کرمانشاه، منوچهر فخری در حاشیه جلسه قرارگاه عملیاتی آب شرب شهر کرمانشاه که امروز برگزار شد از آبرسانی سیار به 600 روستای استان خبر داد و اظهار داشت: برای رفع مشکلات روستایی سعی می‌کنیم با خرید تانکر سیار یا استفاده از تانکر سایر دستگاه‌های اجرایی مشکلات را مرتفع کنیم، خوشبختانه در رابطه با رفع مشکل کم‌آبی استان هر روز یک قدم رو به جلو برداشته می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: هم‌اکنون فاز اضطراری تصفیه‌خانه آب غدیر مراحل نهایی خود را طی کرده و به دلیل اینکه سیستم آبرسانی شهر دچار شُک نشود آب انتقالی از سد گاوشان به صورت آرام وارد مدار بهره‌برداری می‌شود و اکنون این میزان به 1550 در ثانیه رسیده است.

فخری به افت فشار آب در برخی از مناطق شهر اشاره و عنوان کرد: برخی از محله‌های شهر به سبب تپوگرافی خاص و ارتفاع دچار مشکلاتی در خصوص آب شرب هستند که خوشبختانه با اقداماتی که دراین زمینه انجام شده اتفاقات خوبی از جمله تکمیل خطوط بین مخازن و به مدار آوردن تعدادی از چاه‌های ده پهن در حال رقم خوردن است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به اینکه تنش آبی استان به نسبت سال گذشته بسیار کم شده است گفت: براساس گزارش مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان طی روزهای گذشته مشکل کم آبی برخی از مناطق شهر تا حدودی مرتفع شده؛ با وجود تمامی مشکلات موجود وضعیت آب شرب استان نسبت به سایر استان‌ها بهتر است که این موضوع را مدیون تشکیل قرارگاه آبرسانی هستیم که جلسات آن به صورت هفتگی با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به به وضعیت آب شرب شهرستان‌ها افزود: تصفیه خانه آب شهر پاوه هفته گذشته به شرکت آب و فاضلاب تحویل داده شد و مشکل آب شرب این شهر تا حدودی مرتفع شد و پیگیر هستیم امسال بودجه خوبی به آبرسانی شهرستان‌ها اختصاص داده شود.