ایستگاه‌های تاکسی در میدان آزادی ساماندهی می‌شود

رئیس سازمان حمل و نقل مسافر شهرداری کرمانشاه، گفت: با توجه به گره ترافیکی ایجاد شده در میدان آزادی کرمانشاه ایستگاه‌های تاکسی در این منطقه از کلانشهر کرمانشاه ساماندهی می‌شود.

به گزارش ارتباط کرمانشاه، رضا دوستی با اشاره به اینکه زیرساخت‌های مناسبی در حوزه تاکسیرانی در کرمانشاه وجود ندارد، اظهار داشت: برنامه‌ریزی شده ضلع شرقی میدان آزادی در زمینه ایستگاه‌های تاکسی ساماندهی شود و طرح به شورای ترافیک ارائه و مقرر شده در نخستین جلسه شورا بررسی شود و در صورت موافقت اعضا اجرایی خواهد شد.

وی عنوان کرد: با ساماندهی ایستگاه‌های تاکسی در میدان آزادی گره‌های ترافیکی در این نقطه رفع خواهد شد و جلسه شورای ترافیک برای بررسی این موضوع به احتمال زیاد سه‌شنبه هفته جاری برگزار می‌شود.

دوستی با اشاره به اینکه با راه‌اندازی ایستگاه تاکسی رانندگان نیز ذی نفع خواهند بود گفت: ساماندهی ایستگاه‌های تاکسی در ترمینال شهید کاویانی انجام شده و در گام بعدی میدان آزادی ساماندهی می‌شود و سایر نقاط شهر نیز در دستور کار قرار می‌گیرند.

رئیس سازمان حمل و نقل مسافر شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه ناوگان اتوبوسرانی کرمانشاه در 16 سال گذشته بدون نوسازی به فعالیت خود ادامه می‌داد گفت: سال گذشته 107 دستگاه اتوبوس خریداری شد که 44 دستگاه آن تحویل شد و سه دستگاه نیز از اتوبوس‌های قدیمی بازسازی شدند.

وی با اشاره به اینکه اتوبوس‌های موجود بیش از 30 شهرک از 67 شهرک موجود در کرمانشاه را تحت پوشش قرار می‌دهند افزود: این اتوبوس‌ها از ساعت 6 صبح تا 22 آماده خدمت‌رسانی به شهروندان هستند و با ورود مابقی اتوبوس‌ها به ناوگان به طور قطع مشکلات تردد مسافران در شهر کرمانشاه رفع می‌شود.

دوستی با بیان اینکه پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی و اتوبوس در دستور کار شهرداری کرمانشاه قرار دارد گفت: گشت و نظارت تقویت شده که اتوبوس‌ها خارج از ایستگاه توقف نداشته باشند زیرا این موضوع سبب تأخیر در فعالیت اتوبوس‌ها و نارضایتی مسافران می‌شود.

وی افزود: از اسفندماه سال گذشته کارواش رایگان در اختیار رانندگان اتوبوس قرار گرفته که روزانه نسبت به نظافت ناوگان توجه داشته باشند و تلاش می‌شود امکانات برای تعویض روغن ارزان قیمت برای آن‌ها فراهم شود.

دوستی عنوان کرد: راه‌های ارتباطی از طریق سامانه 300001815، شماره تلفن 8246565 و تلفن گویای 133 برای دریافت گزارشات مردمی در نظر گرفته شده است.