آیین خون صلح آرامش را به دو طایفه در کرمانشاه بازگرداند

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با تاکید بر رویکرد مسامحه و حبس زدایی توسط دستگاه قضایی گفت: برگزاری آیین خون صلح در کرمانشاه آرامش را به دو طایفه بازگرداند.

به گزارش ارتباط کرمانشاه، شهرام کرمی در این مراسم که با حضور بزرگان، ریش سفیدان و معتمدان محلی در مسجد شهرک فدک کرمانشاه برگزار شد افزود: چندی پیش در پی اختلاف دو طایفه در کرمانشاه، نزاع و درگیری سختی بین آنها رخ می دهد.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: به دنبال وقوع این درگیری، تعدادی از هر دو طایفه زخمی و تعدادی دستگیر شدند و چندین نفر هم تحت تعقیب قرار گرفتند.

کرمی افزود: وجود این اختلافات و درگیری ها سبب شده بود تا تعداد زیادی از خانوارهای هر دو طایفه از نظر معیشت و کسب و کار با مشکلاتی مواجه شوند و زندگی آنها تحت تاثیر شدید این اختلافات قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: به منظور بازگرداندن آرامش به این دو طایفه، بزرگان، ریش سفیدان، معتمدان محلی و دادگستری استان وارد عمل شدند و با برگزاری جلساتی با هر دو طایفه تلاش کردند تا بین آنها صلح ایجاد کنند و به کینه ها و کدورت ها خاتمه دهند که در مراسم امروز طایفه ها اختلافات خود را کنار گذاشتند.

کرمی با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی رویکرد مسامحه و حبس زدایی را به عنوان یکی از رویکردهای مهم خود مورد توجه قرار داده، اظهار کرد: با وجود تاکید دستگاه قضایی روی این رویکرد، اما به افرادی هم که نظم و امنیت عمومی و امنیت روحی و روانی مردم را به هم می زنند، به شدت هشدار می دهیم و تاکید می کنیم که این مسامحه و بخشش شامل آنها نمی شود.

وی تاکید کرد: برخوردی که دستگاه قضایی با این افراد خواهد داشت، قاطع، بازدارنده و عبرت آموز خواهد بود و از هیچکدام از نهادهای ارفاقی در قانون برخوردار نمی شوند.

انتهای پیام/