تاسیس هیئت الشهداء شهرداری کرمانشاه با هدف ترویج شعائر اسلامی

شهردار کرمانشاه با اشاره به اینکه کربلا و شهادت محور اعتقادی شیعیان است، از تاسیس هیئت الشهداء شهرداری کرمانشاه با هدف ترویج شعائر اسلامی خبر داد.

به گزارش ارتباط کرمانشاه، نادر نوروزی با حضور در مراسم عزاداری دهه اول محرم که در محوطه شهرداری کرمانشاه به میزبانی هیئت الشهداء شهرداری کرمانشاه برگزار می شود، اظهار داشت: با افتخار اعلام میکنیم هیئت الشهداء شهرداری کرمانشاه با محوریت بسیج حوزه ۶کارمندی امام جعفر صادق(ع)، ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرداری کرمانشاه و سازمان فرهنگی شهرداری با هدف ترویج شعائر اسلامی تاسیس شده و رسما با عزاداری دهه اول محرم فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی ادامه داد: نوکری اباعبدالله فضیلتی است که بزرگان دین نیز به آن افتخار کرده و امروز ما نیز مفتخریم که مدال نوکری آل الله را برگردن آویخته‌ایم.

شهردار کرمانشاه تصریح کرد: کربلا و شهادت محور اعتقادی شیعیان است و امروز پرچم این ۲ محور اعتقادی با برگزاری هیئت و عزاداری برای سید و سالار شهیدان حفظ خواهد شد.

وی با اشاره به بلایای امروز در جامعه، افزود: هیئت می تواند کشتی نجات در بلایای امروز جامعه باشد.

نوروزی خاطرنشان کرد: در همین راستا توسعه مراسمات عزاداری و ترویج این فرهنگ وظیفه‌ای است که بر گردن همه به ویژه مجموعه مدیریت شهری است.