حامیان و هنرمندان تئاتر کرمانشاه تجلیل شدند

انجمن هنرهای نمایشی استان به بهانه روز جهانی تئاتر از تعدادی از حامیان و هنرمندان تئاتر استان تقدیر کرد.

به گزارش ارتباط کرمانشاه، انجمن نمایش استان به بهانه روز جهانی تئاتر از حامیان و چند تن ازهنرمندان تئاتر استان به پاس سال­‌ها فعالیت در این عرصه و کمک به بهتر دیده شدن هنر و هنرمندان تقدیر به عمل آورد.

این مراسم که قرار بود در سالن آمفی تئاتر آفرینش کانون پرورشی فکری کودکان نوجوانان استان برگزار شود، با توجه به دستورات جدید ستاد مقابله با کرونا در خصوص محدودیتها با حضور تعداد محدودی از هنرمندان و با رعایت پروتکل های بهداشتی در فضای باز عمارت تاریخی توریستی بامگاه برگزار شد.

در این مراسم پیام روز جهانی تئاتر و بیانیه رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان به مناسبت روز جهانی تئاتر توسط سعید ذبیحی کارگردان و بازیگر تئاتر قرائت شد.

محمدرضا درند رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کرمانشاه در این مراسم گفت: با جولان ویروس کرونا در کشور و حمایتهای محدود از تئاتر و انجمن متاسفانه آن طور که شاید و باید حامی هنرمندان این حوزه نبوده ایم.

درند ادامه داد: سال 1399 سال سخت و پر چالشی برای هنرمندان تئاتر بود، چرا که ویروس کرونا خسارات فراوانی به حوزه تئاتر وارد کرد و امیدواریم که به زودی این ویروس ناملموس از دیار و کشورمان رخت برکند و روزهای خوب تئاتر باز هم بازگردند.

در این مراسم از آقایان مصطفی دهشت کارگردان حاظر در جشنواره هایی چون مقاوت، مهرکاشان، سردار آسمانی، شهریار انصاری مسئول نمایندگی شهرستان پاوه، پرویز کولیوندی مسئول نمایندگی شهرستان کنگاور، مهدی اسدی تبار هنرمند فعال حوزه گرافیک و طراحی پوستر تئاتر، احسان مرادی گزارشگر رادیو کرمانشاه حامی تئاتر، مرتضی اسدی مرام سرپرست گروه تئاتر نقال­ها و سعید ذبیحی سرپرست گروه تئاتر باران برای حضور در جشنواره فجر و سرکار خانم مینا بهرامی تبار به عنوان فعال رسانه در حوزه تئاتر تقدیر به عمل آمد.

در برنامه ریزی گذشته این مراسم، قرار بر تقدیر از حامیانی چون خانم مهناز فتاحی مدیرکل کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان استان، آقایان مظفر تیموری معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، پژمان خسروی پور و محمدرضا غلامی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و نماینده مدافعان سلامت و کادر درمان؛ بود که با توجه به اعلام محدودیتهای جدید از سوی ستاد مقابله با کرونا استان از این افراد به صورت جداگانه و با رعایت پروتکل های بهداشتی تقدیر به عمل خواهد آمد.

در این مراسم تندیسی برای یادبود از سوی انجمن هنرهای نمایشی استان به عمارت تاریخی توریستی بامگاه اهدا شد.

انتهای پیام/