حکم اعدام محیط‌بان کرمانشاهی متوقف شد

رئیس اداره حقوقی محیط زیست استان کرمانشاه به بیان جزئیات توقف حکم اعدام محیط‌بان کرمانشاهی پرداخت و گفت که درخواست اعاده دادرسی این پرونده در دیوان عالی کشور پذیرفته شد.

به گزارش ارتباط کرمانشاه، حسین ویسی گفت: وکلای پرونده محیط بان محکوم به اعدام کرمانشاهی با توجه به ادله و مستنداتی که داشتند درخواست اعاده دادرسی داده بودند و این درخواست در دیوان عالی کشور پذیرفته شد و تا زمان بررسی مجدد پرونده، حکم اعدام نیز متوقف است.

براین اساس پرونده مجدداً برگشت خواهد خورد و در شعبه هم ارز دادگاه کیفری یک استان کرمانشاه بررسی می‌شود.

ویسی پذیرفته شدن درخواست اعاده دادرسی را یک نکته مثبت و امیدوارکننده دانست که نشان داده ادله و مستندات قابل بررسی است.

به گفته ویسی، امیدواریم با بررسی مجدد پرونده، مجددا شاهد صدور مجدد حکم قبلی نباشیم.

حکمی که در این مرحله صادر می‌شود به میزان زیادی به تلاش وکلا در اثبات ادله و مستندات برای غیرعمد بودن این قتل بستگی دارد.

عزیزی گفت: در کنار روند حقوقی رسیدگی به پرونده محیط بان کرمانشاهی، تلاش برای رضایت گرفتن از خانواده مقتول نیز با شدت‌تر بیشتر از قبل انجام خواهد شد و این بعد قضیه را رها نخواهیم کرد.

به نوشته باشگاه خبرنگاران جوان، ۱۴ مرداد سال ۱۳۹۹ در جریان مواجهه نیرو‌های اجرایی یگان حفاظت محیط زیست با سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید، یک نفر از سرنشینان این خودرو به دلیل تیراندازی انجام شده جان خود را از دست می‌دهد.

این فرد جوانی ۲۳ ساله بود و محیط بان برومند نجفی نیز در این زمینه متهم به قتل شد و از آن زمان تاکنون در زندان به سر می‌برد.

پس از رسیدگی قضایی به این پرونده، حکم قصاص این محیط‌بان از سوی شعبه سه دادگاه کیفری یک استان کرمانشاه صادر و ابلاغ شد و حالا با تلاش‌های صورت گرفته فعلا این حکم متوقف شده است.