دعوت فعالان سیاسی کرمانشاه از سعید جلیلی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری

جمعی از فعالان فرهنگی، اجتماعی و سیاسی استان کرمانشاه طی نامه‌ای خطاب به دکتر سعید جلیلی از وی برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری دعوت به‌عمل آوردند.

به گزارش ارتباط کرمانشاه، جمعی از اساتید دانشگاهی، فعالان دانشجویی و حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی استان کرمانشاه طی نامه‌ای خطاب به سعید جلیلی با تشریح وضعیت و شرایط اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور و تبیین شاخص‌های رئیس قوه مجریه مطلوب آینده با تاکید بر ضرورت ادامه راه سید شهیدان خدمت آیت‌الله رئیسی از وی برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری دعوت به‌عمل آوردند.

متن کامل این نامه به این شرح است:

مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضى نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا

« زود فهمیدن، به وقت فهمیدن، به هنگام عمل کردن و پاسخ به نیاز دادن، نقطه‌ى برجسته‌اى است که نباید مغفول بماند»

امام خامنه‌ای(مدظله العالی)

برادر بزرگوار جناب آقای سعید جلیلی

سلام علیکم

همانطور که مستحضرید انتخابات ریاست‌جمهوری چهاردهم با توجه به شهادت رئیس محترم جمهوری حضرت آیت‌الله رییسی، در حال نزدیک شدن است و کمتر از 40 روز دیگر روز تا برگزاری انتخابات باقی مانده است؛ لذا آنچه برای جامعه انقلابی استان کرمانشاه از اساتید دانشگاهی و فعالین دانشجویی تا فعالین مردمی و اجتماعی فرهنگی اهمیت دارد علاوه بر مشارکت حداکثری و حضور گسترده و پر شور مردم در انتخابات پیش رو، انتخاب گزینه اصلح در این موقعیت حساس تاریخ انقلاب است و به تعبیر امام خامنه‌ای(مدظله العالی) «شرایط کنونی منطقه به گونه‌ای است که هم برای دشمن صهیونیستی شرایط مرگ و زندگی است و هم برای جبهه حق».

با مرور صحبت‌های امام خامنه‌ای(مدظله العالی) در خصوص سید شهیدان خدمت و برشمردن برخی ویژگی‌های برجسته شهید جمهور از جمله پرتلاش بودن، جامع الاطراف بودن، کارآمدی، فداکاری، مجاهدت، خدمت‌گزار بودن و مردمی بودن متوجه می‌شویم کشور در شرایط فعلی به ریاست جمهوری با شرایط فوق نیازمند است؛ تا ریل گذاری گفتمانی دولت سیزدهم به ریاست «شهید جمهور» آیت‌الله رئیسی پس از هشت سال «خسارت محض» در دولت یازدهم و دوازدهم با گفتمان «سازش و وادادگی» به سرانجام برساند.

علی ایحال جامعه انقلابی استان کرمانشاه پس از جمع بندی شرایط موجود و رصد اتفاقات اخیر و بررسی نیازهای استانی و کشوری به این جمع‌بندی رسیده است که در انتخابات پیش رو باید به دنبال نزدیک‌ترین گزینه به «سید شهیدان خدمت» بیاندیشد.

لذا ما به عنوان جمعی از اساتید دانشگاهی، فعالین قدیم و جدید دانشجویی، فعالین مردمی، اجتماعی و فرهنگی مبتنی بر یک «حجت» شرعی و عقلی پس از بررسی شرایط به این نتیجه رسیدیم که « پاسخ معتبر» و متفاوتی که حضرت‌عالی در قالب دولت سایه در سال های اخیر برای حل مشکلات کشور داشته‌اید آن را به‌طور جدی دنبال کرده‌اید؛ می‌تواند راهگشای سیاست رهبر معظم انقلاب برای موضوع خنثی‌سازی تحریم‌ها باشد.

جناب دکتر جلیلی!

شرایط موجود کشور و روشن شدن نور امید در دل مستضعفان و مظلومان عالم پس از دوره سیاهی دولت تدبیر و امید، بار تکلیفی برای ما و شما ایجاد کرده است که جز از طریق حضور در انتخابات و ارائه گفتمان اصیل انقلاب اسلامی قابل رفع نیست.

لذا امیدواریم با حضور حضرت‌عالی در این عرصه، مردم نسبت به حضور یک کاندیدای انقلابی، توانمند و با برنامه در این عرصه تکلیف خود را شناخته و انتخابات سال ۱۴۰۳ یک نقطه عطف برای امتداد اداره کشور در مسیر انقلاب و خدمت رسانی به مردم باشد.