هلدینگ اهداف ۳۵۰ میلیون دلار در کرمانشاه سرمایه‌گذاری می‌کند

به گزارش ارتباط کرمانشاه، تسهیل رونق و شکوفایی واحدهای تولیدی و صنعتی به عنوان مهمترین زیرساخت، جهت رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار، همواره یکی از اولویت های برنامه‌ریزی مسئولان برای تقویت ظرفیت های صنعتی استان ها بوده است‌. بخش وسیعی از مشکل صنعت و صنعتگران استان کرمانشاه، وجود طرح های راکد تولیدی، بحث […]

به گزارش ارتباط کرمانشاه، تسهیل رونق و شکوفایی واحدهای تولیدی و صنعتی به عنوان مهمترین زیرساخت، جهت رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار، همواره یکی از اولویت های برنامه‌ریزی مسئولان برای تقویت ظرفیت های صنعتی استان ها بوده است‌.

بخش وسیعی از مشکل صنعت و صنعتگران استان کرمانشاه، وجود طرح های راکد تولیدی، بحث تامین مالی و ارائه تسهیلات به واحدهای صنعتی و تولیدی است که حل این مشکل نیازمند توجه ویژه دولت به این بخش برای ادامه فعالیت واحدها و جلوگیری از تعطیلی آنهاست.

عدم تکمیل زنجیره‌های صنعتی در کرمانشاه موجب شده این استان از لحاظ صنعت در بین استان های کشور جایگاه مناسبی نداشته باشد.

در استان‌های صنعتی وقتی یک صنعت مادر شکل می‌گیرد، بر اساس آن صنایع پایین‌دست متعددی ایجاد می‌شود.

برای مثال در حوزه فولاد در برخی استان‌ها از حوزه استخراج از معدن، تا تولید محصولات فولادی زنجیره تشکل شده، اما این چرخه و برقراری ارتباط بین واحدهای صنعتی در کرمانشاه شکل نگرفته است.

توجه به فعال شدن واحدهای کوچک و متوسط تولیدی و بنگاه های اقتصادی در کنار واحدهای بزرگ صنعتی، سهولت امر سرمایه گذاری و صدور مجوزها و آموزش نیروی کار ماهر بومی در هر منطقه، نیازمند اهتمام ویژه مسئولان محلی است.

راه اندازی پروژه های صنعتی و تولیدی استان کرمانشاه، رفع مشکل صنایعی که در سالهای اخیر دچار رکود شده اند و رفع موانع ایجاد زیرساخت‌ها جهت سرعت بخشیدن به عملیات اجرایی طرح ها، با پیگیری و تلاش بی وقفه استاندار به وسیله برگزاری نشست های مستمر و تخصصی و تشریح طرح های توسعه ای صنعتی، در چند ماه آغازین پذیرش مسئولیت، نشان از دغدغه مند بودن مدیریت ارشد استان در توسعه اقتصادی کرمانشاه است.

با استقرار دولت سیزدهم و پیگیری های بهمن امیری مقدم، استاندار کرمانشاه بخشی از برنامه ریزی های صنعتی وارد فاز عملیاتی شد، که از نمونه این اقدامات می توان به توسعه و تکمیل زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی و اجرای طرح های پایین دستی پتروشیمی و دو کارخانه کاشی و سرامیک در استان کرمانشاه، اشاره کرد.

در تازه‌ترین اقدام، استاندار کرمانشاه در راستای فعال کردن ظرفیت‌های اشتغالزای حوزه پایین دست صنعت پتروشیمی با مدیران «هلدینگ سرمایه گذاری اهداف» یک نشست کاری ویژه برگزار کرد.

معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه در این باره گفت: در این نشست هلدینگ اهداف با سرمایه گذاری ۳۵۰ میلیون دلاری در صنایع پایین دست پتروشیمی کرمانشاه موافقت کرد.

بهزاد باباخانی افزود: این توافق نوید بخش اتفاقات بسیار مثبتی در حوزه اشتغال و تکمیل زنجیره های تولید است.

به اعتقاد وی، همچنین تاکید استاندار بر رونق اقتصادی کرمانشاه با اولویت خرید محصولات تولیدی استان و توجه به صنایع تبدیلی و اتخاذ تصمیمات کارساز با برنامه ریزی‌های منظم و پایدار، با هم اندیشی نخبگان و حل مشکلات پیش روی صنعتگران، نویدبخش تحول اقتصادی کرمانشاه در آینده نزدیک خواهد بود.