پرویزخان و خسروی به محدوده منطقه آزاد قصرشیرین اضافه می‌شود

استاندار کرمانشاه گفت: گمرکات پرویزخان و خسروی از امکانات مناسب و گسترده زیرساختی برخوردارند و پیشنهاد رسمی الحاق آن‌ها به محدوده منطقه آزاد قصرشیرین به دولت ارسال می‌شود.

به گزارش ارتباط کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و کارگروه اقتصادی استان که با حضور معاونین استاندار و مدیران و مسئولان عضو برگزار شد اظهار داشت: با پیگیری‌ها و تحقیقاتی که صورت گرفت منطقه آزاد ارس دارای بهترین شرایط برای انتخاب به عنوان منطقه معین برای منطقه آزاد قصرشیرین تشخیص داده شد.

وی به تجربیات بسیار ارزشمند منطقه آزاد ارس در حوزه کشاورزی اشاره کرد و گفت: یکی از ویژگی‌های ممتاز منطقه آزاد قصرشیرین برخورداری از بیش از ۳۰ هزار هکتار زمین کشاورزی مناسب در دشت‌های مجاور این مجموعه است و مجموعه ارس می‌تواند در بهره‌گیری از این پتانسیل بزرگ، بسیار راهگشا باشد و بستر آبادی و توسعه منطقه را فراهم کند.

بازوند عنوان کرد: یکی از شرایط منطقه آزاد برخورداری از گمرک و پایانه در داخل این مجموعه است که خوشبختانه گمرک پرویزخان در داخل منطقه آزاد است و الحاق خسروی را به محدوده منطقه آزاد را هم با توافق مدیرعامل منطقه آزاد ارس پیشنهاد داده‌ایم.

وی افزود: نقشه گمرک خسروی مناطق اطراف آن به زودی توسط مشاور تهیه می‌شود و پس از تصویب در استان کرمانشاه، به دولت ارسال شود‌ که خوشبختانه این موضوع با استقبال هم روبرو شده است‌.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: با الحاق خسروی و پریزخان به محدوده منطقه آزاد قصرشیرین، این مجموعه دارای یکی از بهترین زیر ساخت‌ها در مقایسه با مناطق آزاد همجوار خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش به ظرفیت ها و پتانسیل‌های منطقه آزاد قصرشیرین برای تبدیل شدن به پایلوت موفق برای سایر مناطق اشاره کرد و گفت: قصرشیرین تنها منطقه آزادی است که به صورت همزمان به اقلیم کردستان و بخش عربی عراق دسترسی دارد.

مدیر ارشد استان افزود: همچنین این منطقه آزاد کمترین فاصله ممکن را با تهران و بغداد دارد که یک امتیاز بسیار بزرگ محسوب می‌شود.

وی به اختصاص یکی از گمرکات منطقه آزاد قصرشیرین به تردد زوار عتبات عالیات خبر داد و گفت: طی سالیان گذشته سرمایه گذاری های زیادی در حوزه هتلداری در قصرشیرین صورت گرفته است و برقراری تردد زوار می‌تواند رونق اقتصادی بسیار مناسبی برای این هتل‌ها ایجاد کند.

مدیر ارشد استان کرمانشاه، منطقه آزاد قصرشیرین را نقطه عطفی در توسعه کرمانشاه دانست و گفت: منطقه آزاد بستری برای توسعه کل استان خواهد بود و می تواند تحول چشمگیری را در منطقه به وجود بیاورد.

انتهای پیام/