گره‌های ترافیکی کرمانشاه با راه‌اندازی معبرهای جدید باز می‌شود

سرپرست شهرداری کرمانشاه از رفع سه گره ترافیکی این شهر با احداث سه معبر جدید خبر داد.

به گزارش ارتباط کرمانشاه، امیر رحیمی درخصوص رفع سه گره ترافیکی شهر کرمانشاه اظهار داشت: یکی از این گره های ترافیکی مربوط به حرکت خودرویی از میدان فردوسی به سمت خیابان سراب قنبر، بلوار خلیج فارس و بلوار مروارید است که در ورودی میدان فردوسی ایجاد ترافیک می شود.

وی با بیان اینکه برای رفع این گره ترافیکی ایجاد یک معبر در شهرک صادقیه به سمت سراب قنبر به طول ۱۸۰ متر و عرض ۲۰ متر در دستور کار قرار گرفته، گفت: زیرسازی و جدول گذاری این معبر جدید انجام شده و طی هفته جاری آسفالت خواهد شد و تا یک ماه آینده به بهره‌برداری کامل می رسد.

رحیمی افزود: پل اتصالی محله صادقیه به سراب قنبر که سابقا به دلیل انسداد عبور رواناب های سطحی تخریب شده بود، مجددا ساخته شده و استحکام لازم برای عبور خودرو را دارد.

رفع گره ترافیک میدان فاطمی با ساخت یک معبر جدید

سرپرست شهرداری کرمانشاه گفت: یکی دیگر از گره های ترافیکی شهر کرمانشاه میدان فاطمی است که این میدان پنج خروجی دارد و برای کاهش بار ترافیکی و اصلاح الگوی ترافیک این منطقه نیاز به ساخت یک معبر جدید است.

وی افزود این معبر جدید از سه‌راه برق به سمت خیابان فاطمی – کنارگذر آبشوران- است که مطالعات و برنامه‌ریزی آن انجام شده و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

رحیمی افزود: با همکاری شرکت آب منطقه‌ای مقرر شده هرچه سریعتر وضعیت آبشوران خیابان فاطمی ساماندهی شود تا عملیات اجرایی ساخت این معبر سریعتر صورت بگیرد.

بهره‌برداری از معبر جدید شهرکت کیهانشهر تا پایان ۱۴۰۰

سرپرست شهرداری کرمانشاه گفت: معبر انتهای شهرک کیهانشهر که به بزرگراه امام خمینی(ره) متصل می‌شود، عملیات خاکبرداری آن در سال 1399 آغاز شد و بخش عمده‌ای از آن پیشرفت فیزیکی داشته و تا پایان سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

رحیمی افزود: راه اندازی این معبر جدید به عنوان معبر معین بزرگراه امام خمینی(ره) می تواند از بار ترافیکی تقاطع غیرهمسطح شهدا بکاهد.

وی گفت: ساخت این معبر به دلیل ایجاد دسترسی کامل به منازل مسکونی این منطقه می‌تواند خدمات شهرداری را به این ناحیه افزایش دهد.

انتهای پیام /