100هزار پرونده در شورا‌های حل اختلاف کرمانشاه مختومه شد

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه از مختومه شدن بیش از ۱۰۰ هزار پرونده در شورا‌های حل اختلاف این استان خبر داد.

به گزارش ارتباط کرمانشاه، پرویز توسلی‌زاده اظهار داشت: در 11 ماه ابتدایی سال گذشته 100 هزار و 961 فقره پرونده در شعب شورای حل اختلاف استان رسیدگی و مختومه شده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با بیان اینکه 12 هزار و 651 پرونده موجودی ابتدای سال 99 بوده است گفت: در بازه مانی 11 ماه سال 99 نیز 97 هزار و 923 وارد شده است که از این تعداد بیش از 100 هزار پرونده مختومه شده است.

وی رویکرد گسترش فرهنگ صلح و سازش را از مهمترین اولویت‌های دستگاه قضایی استان برشمرد و گفت: برای تحقق این هدف، تلاش کرده‌ایم تا با پایین آوردن سطح اختلافات بین مردم، سطح مراجعات آن‌ها را به دادگستری‌ها کم کنیم و اگر هم برای هر فردی پرونده‌ای قضایی به جریان افتاد، درصورتی که حق باشد، حقش را بدهیم و اگر هم حق نبود، او را قانع کنیم تا با رضایت از دادگستری خارج شود.

توسلی‌زاده گفت: معتقدم هر اختلافی بین مردم هم برای نظام و هم برای خود آن فرد هزینه‌های زیادی را به همراه دارد، چرا که یا منجر به وقوع جرمی می‌شود و یا اینکه پرونده‌ای قضایی شکل داده می‌شود که آن هم پیامد‌های زیادی به همراه دارد.

رئیس کل دادگستری کرمانشاه به سازش 31 درصدی این پرونده‌ها اشاره کرد و گفت: از 65 هزار و 738 پرونده قابل سازش 20 هزار و 608 هزار پرونده سازش شده است.

انتهای پیام/