220 دوربین کنترل ترافیک در کرمانشاه نصب می‌شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه گفت: 220 دوربین کنترل ترافیک و ثبت تخلف تا پایان سال در شهر کرمانشاه نصب می‌شود.

به گزارش ارتباط کرمانشاه، محسن ارجمندی افزود: بر اساس آمار و اطلاعات موجود در سال 98، 105 نفر بر اثر تصادفات درون شهری جان خود را از دست داده‌اند و با مطالعه دقیق نسبت به رفع نقاط حادثه‌خیز اقدام شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه بیان کرد: به علت آمار بالای جان‌باختگان حوادث رانندگی برنامه بلند مدت و کوتاه مدتی از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه تدوین شده است.

ارجمندی گفت: برای کاهش سرعت وسایل نقلیه از سرعت گیرهای استاندارد 2/5 سانتی متری استفاده می‌شود و هر دو هفته یک‌بار تعمیرات امکانات نصب شده، انجام می‌شود.

وی با اشاره به تأثیر نصب سرعت گیر در معابر و خیابان‌های پرخطر شهر کرمانشاه، بیان کرد: در سال 99 تا ابتدای بهمن ماه کاهش 50 درصدی تلفات حوادث رانندگی به ثبت رسیده بود اما در بهمن ماه به دلیل کمبود امکانات جهت تعمیر سرعت گیرهای نصب شده تعداد موارد فوت از سه نفر به 9 نفر افزایش پیدا کرد.

ارجمندی افزود: در مجموع در سال 99 کاهش 44 درصدی تلفات حوادث رانندگی در کرمانشاه به ثبت رسید که نشان از اهمیت اقدامات صورت گرفته است، زیرا تعدادی از رانندگان قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی به خصوص سرعت مجاز را رعایت نمی‌کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه خاطر نشان کرد: در بسیاری از موارد به دلیل سرعت بالای وسایل نقلیه مردم درخواست نصب سرعت گیر در محلات را به سازمان حمل و نقل و ترافیک ارسال کرده‌اند و هم اکنون 40 درخواست مردمی برای نصب سرعت گیر به سازمان ارجاع شده است.

وی با اشاره به تعداد دوربین‌های کنترل ترافیک و راهنمایی و رانندگی در شهر کرمانشاه عنوان کرد: اکنون 10 عدد دوربین ثبت تخلف و 22 دوربین کنترل ترافیک در حال فعالیت است و مأموران راهنمایی و رانندگی با استقرار در محل نظارت بر دوربین‌ها نسبت به اعمال قانون خودروهای متخلف اقدام می‌کنند.

ارجمندی افزود: با توجه به تعداد بالای تقاطع‌ها در شهر کرمانشاه تعداد 170 عدد دوربین کنترل ترافیک تا پایان سال در کرمانشاه نصب خواهد شد که به علت نیاز به سرمایه گذاری 100 میلیارد تومانی این کار توسط پیمانکار صورت می‌گیرد و انتخاب پیمانکار مربوطه در مراحل پایانی است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه بیان کرد: همچنین 50 عدد دوربین کنترل سرعت علاوه بر دوربین‌های کنترل ترافیک نصب خواهد شد.

وی با اشاره به موضوع خط کشی خیابان‌های کرمانشاه گفت: کیفیت خط کشی خیابان‌ها بر اساس آزمایش‌های صورت گرفته مطلوب است اما به دلیل مشکلات آلودگی شهری باعث کم رنگ شدن خط‌کشی‌ها می‌شود که نیاز به شست و شوی مجدد دارند.

انتهای پیام/